Zniżka w wysokości kwoty wpisowego dla osób, które wpłacą je w całości:
do 30.03 – 15%, do 30.05 – 10%

O szkole

Zapraszamy na kolejną edycję specjalistycznego szkolenia w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży jest realizowana w dwóch wariantach:

• dla osób ze wstępnym szkoleniem z psychoterapii i doświadczeniem w obszarze psychologicznej pomocy dzieciom lub młodzieży, będzie to szkolenie 3-letnie, w tym I rok będzie miał charakter wprowadzający i dotyczył będzie głównie psychoterapii psychodynamicznej.
  • dla osób z co najmniej podstawowym szkoleniem z psychoterapii w podejściu psychodynamicznym lub/i systemowym oraz doświadczeniem w pracy psychoterapeutycznej z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi, SPDiM będzie się rozpoczynała od II roku.

Po ukończeniu trzeciego roku będzie możliwość kontynuacji szkolenia w formie przede wszystkim superwizji i ćwiczeń.
Oznacza to, że zależnie od swoich potrzeb zawodowych i szkoleniowych każdy kandydat będzie mógł skomponować sobie odpowiadający mu tryb nauki, a osoby prowadzące rekrutację udzielą w miarę potrzeb pomocy w tych decyzjach.

Ukończenie naszej szkoły może być traktowane jako część czteroletniego szkolenia wymaganego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkolenie będzie realizowane przez dwa współpracujące zespoły: Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek ReGeneRacja w formule zjazdów weekendowych w Warszawie.

Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie

• oferuje naukę w różnych nurtach (psychodynamicznym, systemowym, behawioralno-poznawczym), pokazując możliwości ich integracji na bazie myślenia psychodynamicznego;
  • uwzględnia w programie najnowsze teorie i metody jak np.: MBT – terapia oparta na mentalizacji;
  • zatrudnia doświadczonych praktyków i nauczycieli akademickich (zobacz kim są nasi nauczyciele);
  • odwołuje się do założeń i metod potwierdzonych naukowo i klinicznie;
  • może być zarówno ofertą zaawansowaną: dla osób, które mają za sobą co najmniej podstawowe szkolenie z psychoterapii oraz doświadczenie zawodowe z tego obszaru jak i ofertą dla osób bez wystarczającego doświadczenia i wiedzy w obszarze psychoterapii.

Co jest wyjątkowe w naszym szkoleniu?

• zajęcia dotyczące określonego zagadnienia (np. zaburzenia całościowe, ADHD i zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania itd.) są prowadzone przez osoby specjalizujące się w nim teoretycznie i praktycznie;
  • w ramach szkolenia oferujemy stałą superwizję pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą;
  • umożliwiamy współprowadzenie grup terapeutycznych dla dzieci, półkolonijnych grup interpersonalnych dla dzieci w czasie wakacji i ferii zimowych oraz warsztatów dla rodziców prowadzonych w Ośrodku ReGeneRacja.

W ciągu każdego roku odbędzie się 11 zjazdów, w tym 10 weekendowych (soboty i niedziele) po około 15 godzin, oraz 1 w formie Kursu Letniego ok. 25 godzin. Średnio każdego roku Szkoła będzie trwała ok. 175 godzin zegarowych, ale mogą istnieć różnice w intensywności między poszczególnymi latami.

Zajęcia weekendowe będą się odbywać w Warszawie w siedzibie Ośrodka ReGeneRacja przy ul. Tucholskiej 37 (300 m. od pl. Wilsona)

W ramach szkolenia wymagane jest:

• odbycie stażu klinicznego w placówce zaakceptowanej przez Szkołę, w indywidualnie uzgodnionym wymiarze godzin od 150 do 300, z czego co najmniej 150 godzin odbytych na oddziałach ogólnopsychiatrycznych stacjonarnych lub dziennych dla dzieci lub młodzieży, pozostała część może być odbyta po uzgodnieniu ze szkołą w innej placówce prowadzącej psychoterapię. Liczba godzin stażu jest zależna od dotychczasowego doświadczenia kandydata.
  • odbycie co najmniej 135 godzin doświadczenia własnego prowadzonego przez psychoterapeutę certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Psychiatryczne i/lub zaakceptowanego przez Szkołę, w formie psychoterapii indywidualnej i/lub grupowej oraz w podejściu  spójnym z nurtem wykładanym w SPDiM. (Grupa Otwarcia prowadzona przez Laboratorium Psychoedukacji może być częścią doświadczenia własnego (35 godz.))

Warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży jest zaliczenie wszystkich przedmiotów, napisanie i zaliczenie pracy końcowej (studium przypadku na podstawie prowadzonej przez siebie psychoterapii indywidualnej lub/i grupowej) oraz pozytywna opinia superwizora.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wniosku (cv oraz list motywacyjny) na adres: barbara.jarosiewicz@lps.pl z zaznaczeniem SPDiM oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego wysyłanego przez Barbarę Jarosiewicz.  Wszystkie osoby dodatkowo zaprosimy na rozmowę.

Informacje można uzyskać pod adresem: barbara.jarosiewicz@lps.pl lub pod telefonem 501 201 490